Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home3/ko2/public_html/aksoy-aydin.com/index.php:4) in /home3/ko2/public_html/aksoy-aydin.com/libraries/joomla/session/session.php on line 654

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home3/ko2/public_html/aksoy-aydin.com/index.php:4) in /home3/ko2/public_html/aksoy-aydin.com/libraries/joomla/session/session.php on line 654
Av.NAKŞİYE AKSOY

Av.NAKŞİYE AKSOY

Ortak, Avukat

detaylı cv

Lise eğitimini İzmir Kız Lisesi’nde almış ve sonrasında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuştur. Hukuk Yüksek Lisansı’nı (LLM), Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü nezdinde “Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi” konulu tezi ile tamamlamıştır. Mezuniyetini takiben 1 sene süre ile İngiltere Oaklands College’de profesyonel düzeyde İngilizce eğitimi almış ve İngilizce diline hakimdir. İstanbul Goethe İnstitut ve Heidelberg Goethe İnstitut nezdinde aldığı Almanca eğitimleri ile orta seviyede Almanca bilgisine sahip olup halen Almanca eğitimine devam etmektedir.

Mesleki kariyerine İstanbul’da saygın bir Hukuk Bürosu’nda çalışarak başlamış, sonrasında bir çok sektörden yerli ve yabancı müvekkil portföyü bulunan tanınmış bir Hukuk Bürosu’nda Müdür avukat olarak devam etmiş ve akabinde Migros Ticaret A.Ş Hukuk Departmanı’nda 6 sene süre ile görev almıştır. Bu süreçte Sözleşmeler ve Markalar Departmanı’nda önce Yönetici Avukat ve sonrasında Müdür Avukat olarak çalışmış ve önemli projeleri yönetmiştir. Kariyeri boyunca birçok önemli Birleşme ve Devralma Projesi’nde yer almış olan Nakşiye Aksoy,  yer aldığı bu Birleşme ve Devralma Projeleri’nde gösterdiği başarılardan ötürü ödüllendirilmiştir.

2003 yılından bu yana İstanbul Barosu nezdinde avukat olarak faaliyet göstermekte olan Nakşiye Aksoy;  Aksoy-Aydın Hukuk Bürosu’nun kurucu ortağı olmadan önce, Migros Ticaret A.Ş nezdinde ve daha öncesinde çalıştığı saygın hukuk bürolarının çatısı altında yerli ve yabancı tanınmış müvekkillere Sözleşmeler, Fikri ve Sınai Mülkiyet Hukuku ve Şirketler Hukuku başta olmak üzere birçok alanda hukuki hizmet sunmuştur.